Dočasné tetování

Vaše tetování se nemusí nutně stát záležitostí na celý život. Pokud chcete tetování měnit nebo se bojíte stálého tetování, vyzkoušejte nejprve tetování dočasné. Výdrž (životnost) dočasného tetování se pohybuje od několika dní až po několik týdnů.

Asi nejznámějším typem dočasného tetování, které snad vyzkoušel každý z nás, je tzv. tetování nalepovací. Sehnat jej můžete např. v balíčku žvýkaček. Často obsahuje i dětské motivy a proto je asi nejoblíbenější právě u dětí. Aplikace je jednoduchá s pomocí vody. Výdrž tohoto tetování se pohybuje okolo třech dní, ale můžete jej smýt i okamžitě.

Dalším typem dočasného tetování je tetování hennou. Tento druh tetování zpopularizovala například Madonna, která si tetování hennou velice oblíbila a tím se jí zvedla popularita. Henna je tropický keř, který roste zejména v Asii a Africe. Rozemletím sušených listů vzniká hnědočerný prášek, který se pak používá pro samotné tetování. Výdrž tohoto tetování se pohybuje okolo dvou týdnů.

Hennou nemusíte krášlit pouze své tělo, henna se v poslední době používá také k barvení vlasů. Narozdíl od klasické barvy na vlasy má henna řadu výhod. Zmiňme například: vlasy lépe regenerují, vlasy se zpevní a získají lesklý přirozený vzhled.