Historie tetování
Tetování jako takové má mnohaletou tradici prakticky po celém světě. A slovem mnohaletou máme na mysli zhruba pět tisíc let. Tetování se tak stalo odvěkou a neoddělitelnou součástí lidské kultury.
Doposud nejstarší nalezené (a časově prokázané) tetování, patří muži pojmenovaném Ötzi. Jedná je o mumii pravěkého muže starou 5300 let nalezenou v Rakouských Alpách. A podobných příkladů z historie je nespočet a nalezneme je po celém světě, v Austrálii, Japonsku, Číně, Rusku, Africe, Brazílii, Egyptě, Indii, Arábii ale i například v Řecku.
Tetování sloužilo k rituálním nebo náboženským účelům. Pomocí tetování se dávné civilizace snažili také léčit nejrůznější choroby. Ovšem tetování sloužilo také jako prostředek pro označování otroků.
Tetování v Evropě
V Evropě zpopularizoval tetování zejména James Cook, když v roce 1771 přivezl z jedné své plavby po jižních mořích tetovaného Tahiťana. Tetování si tak rychle osvojili nejen námořníci, ale i vysoká evropská šlechta.
Negativní pohled na tetování způsobili zločinci a trestanci, kteří si tvorbou amatérského tetování krátili dlouhé chvíle ve věznicích.
Ke konci 20. století mění tetování opět svůj hlavní význam. Prvotní už není znak příslušnosti k určité komunitě. Vzrůstá tak snaha pomocí tetování poukázat na svou originalitu a zvýšit svou atraktivnost.